Online hodnocení IAPLC 2012 a TOP200 nádrží

V ranních hodinách se spustilo online hodnocení prestižní soutěže IAPLC 2012, která má letos premiéru v novém systému hodnocení. Jak jsem již psal v minulých článcích, odborná porota vybrala TOP200 nádrží, které poslali do online oběhu, aby účastníci soutěže a zástupci ADA vybrali ty nejlepší, ze kterých pak diváci na Nature Aquarium Party vyberou vítěze.

Již od spuštění hlasování je server přetížen a nedá se tam dostat. Budu muset počkat do večera nebo pár dnů, než se šílenství aquascaperů uklidní. Protože hlasování není veřejné, ale každý účastník dostává na email přístup do systému, nemůžou se tak ostatní podívat (aspoň jsem tedy nic veřejného nenašel), koho že to ta porota vybrala. Naštěstí se ale začínají na internetu rojit odkazy na kolekci fotek s TOP200 nádržemi. Můžete se tedy i vy podívat.

Zdroj fotografií.

 

Po shlédnutí musím konstatovat, že se tu objevují hodně dobré práce a už teď bychom měli přemýšlet nad dalším ročníkem, protože to bude velmi, ale velmi složité a náročné.

Některé nádrže mě však zarazily. Přijdou mi trochu amatérské a z TOP200 zcela vybočují svou “originalitou” a vůbec bych je tam neumístil. Každý ať si udělá obrázek sám.

Z české republiky se nejspíš nikdo neobjevil. Je to trochu zklamání, ale pokusíme se to příští rok napravit. Snad se mnou budou i ostatní souhlasit.

Akvaristé z ČR se přihlašovali ještě do 2.ročníku Přírodní akvária ČR 2012. Takže pro nás bude ještě malá soutěž, kdo se jak umístil z čechů, na což se velmi těším.

Přeji tedy všem dobré hodnocení a nové originální myšlenky pro další ročník IAPLC 2013.