AKVATERA burza Brno Semilasso vs. Akvaristická burza BRNO

Dnes jsem navštívil AKVATERA burza Brno Semilasso a tedy konečně můžu srovnat s Akvaristická burza BRNO.

Jen podotknu, že článek nepíši jako reklamu, ani mi nikdo nenabídl nějaké výhody či odměny a hodnocení je pouze z mého pohledu. Pochopitelně jsem náročnější zákazník a běžným lidem doporučuji určitě obě burzy, kde si přijdou na své. Navštívil jsem kolem 11:00hod.

Poloha

Do Semilassa jsem se vydal poprvé, říkal jsem si, že to musím obhlédnout. Z počátku jsem měl docela obavy, kde budu parkovat, protože u Semilassa je hlavní přestupní uzel pro MHD a tak přímo u Semilassa není kde stát. Nicméně o pár ulic bylo vcelku dost místa a na burzu sem došel během 3 minut.
V Líšni je sice trochu více klidu v okolí burzy, ale zase je v kopci. Hodnotím stejně pro obě burzy.

Vstupné

O vstupném 40,- jsem věděl a musím říct, že to, co burza nabízí tomu moc neodpovídá, což je škoda. Přiměřená částka je podle mě 20-25,- (netuším ale, jestli jindy bývá větší účast prodejců, pak by cena odpovídala, ale dnes jich bylo na můj vkus dost málo). Kompenzuje to snad jen sympatická slečna u vstupného :)
Nicméně vstupné je lepší na burze v Líšni.

Nabídka / prodejci

Prodejců bylo na burze málo a těch kvalitnějších (rozuměj pro mě kvalitnějších z toho důvodu, že nabízí lepší druhy rybek, krevetek, dekorací či techniky pro aquascaping) skoro vůbec. Až na dva prodejce, kteří nabízeli otíky a japonicy jsem viděl spíše pár živorodek, pancéřníčků, cichlid a sem tam tetry. Tato burza se mi zdá lepší spíše pro teraristy, protože v druhém sále bylo vcelku dostatek materiálu a zvěře pro teraristiku.
Za mě je lepší opět burza v Líšni a to z důvodu více kvalitnějších prodejců.
Musím podotknout, že velkým plusem je pro burzu v Líšni prodejce Aquascape.cz, protože jen tento prodejce nabídne TOP produkty pro aquascaping, které hledám (kvalitní rostliny a to nejrůznějších druhů, nepřeberné množství hnojiv, substrátů i techniky a dekorační materiál, který je na Moravě k nesehnání). Kdo dělá aquascaping na úrovni, jistě ví o čem mluvím.
Ještě bych dodal, že burza v Líšni je občas tak populární, že není na burze k hnutí, což už vcelku člověka otráví. Škoda, že není dělnický dům o kapku větší. Ale je to dáno velkým zájmem lidí, svědčí to tedy asi o tom, že má burza, co nabídnout.

Další výhody

Je nutno ještě vzpomenout, že burzu v Líšni podporují prodejci i Sklorex a věnují ceny do tomboly a také se zde konají přednášky, což je určitě velké plus pro obyčejné návštěvníky.

Nevšiml jsem si, zda je možné občerstvení na této burze, jako tomu bývá na burze v Líšni.

Na závěr tedy můžu říct, že je určitě dobré, že je tady další burza, kde se občas dají sehnat věci za lepší peníz, než v obchodech, ale mám obavy, že nebude mít dlouhého trvání, pokud se nezlepší počet prodejců nebo nepřekvapí něčím dalším, co ostatní burzy nenabídnou.