10. brněnská akvaristická burza, 1. místo v soutěži o nejlepší miniakvárium a výstava mých fotografií

12.2.2011 se konala už 10. brněnská akvaristická burza v prostorách dělnického domu, známého jako Dělňák, na adrese Klajdovská 28, na rozhraní Staré a Nové Líšně v Brně.

Součástí burzy byla i soutěžní výstava miniakvárií a poprvé se také konala výstava fotografií s akvaristickou tématikou, jejíž autorem je Roman Holba.

Akvaristická burza

Akvaristickou burzu jsem navštívil poprvé a tak jsem nevěděl, co očekávat. Burza začala v sobotu ráno v 9.00 hod. Po mém příchodu byla burza v plném proudu a Dělňák skoro praskal ve švech. Prodejců byl hojný počet a o to víc různého akvaristického zboží. Člověk si mohl koupit mnoho druhů rybiček, rostlin, krevetek, akvaristické techniky nebo doplňků ve formě krmiv, dekorací, hnojiv atd. Objevil jsem zde jednoho prodejce, který nabízel spoustu skleněných produktů pro nano akvária, nástroje pro aquascaping, hnojiva ADA, různé druhy mechů, rostlin aj. Tento stánek se mi opravdu líbil ze všech nejvíce, protože obsahoval pro mne zajímavé zboží. Stánek vlastnil Adam Votava a musím podotknout, že měl velice atraktivní pomocnici :)

Asi v polovině burzy byla připravena menší přednáška na téma: „Rostliny do miniakvárií“, již se mohl každý zúčastnit a dozvědět se tak více o akvarijních rostlinách.

Kolem 12:15hod. proběhlo losování tomboly, neboť se burza blížila ke konci.

[nggallery id=8]

Soutěžní výstava miniakvárií

Po celou dobu burzy byly také vystaveny soutěžní miniakvária. Této soutěže se mohl zúčastnit kdokoliv. Nakonec bylo vystaveno 16 akvárií, které všichni dovezli již zařízené.

Každý návštěvník dostal při vstupu na burzu 5 hlasovacích lístků, kterými následně mohl ohodnotit jednotlivá akvária. Pokud se jim akvárium líbilo, jednoduše lístek vhodil do hlasovací sklenice vedle akvária. Ke konci burzy se lístky sečetly a následovalo vyhlášení výsledků. Byly uděleny tři první ceny, které věnovala firma SKLOREX-akvárium. Jednalo se o tři poukazy v hodnotě 200Kč, 500Kč a 1000Kč.

Celkové pořadí bylo následující:

 1. Ráj krevetek – Roman Holba – hlasů 342 – autor obdržel 1000 Kč poukaz
 2. Hero – Adam Votava – hlasů 221 – autor obdržel 500 Kč poukaz
 3. Domácí džungle – Veronika Jandová – hlasů 212 – autor obdržel 200 Kč poukaz
 4. Žabičky – Dominik Švancar – hlasů 162a
 5. IWAGUMI – Tomáš Kubík – hlasů 158
 6. NANOCUBE aneb Prcek do kuchyně – Roman Minařík – hlasů 146
 7. U Ivčina pařezu – Lucie Plhalová – hlasů 145
 8. Cherry paradise – Katka Schrimpelová – hlasů 132
 9. Rakovník 3D – Zbyněk Effenberger – hlasů 115
 10. Vodní svět – Radek Voda – hlasů 78 hlasů
 11. Tůň – Tomáš Kubík – hlasů 62 hlasů
 12. Červená řeka – Martina Čížková – hlasů 51
 13. Temný břeh – Martina Čížková – hlasů 36
 14. Darkness of Asia – Katka Schrimpelová – hlasů 28
 15. Relaxační pracovní nádržka – Veronika Jandová – hlasů 27
 16. Akvarijní džungle – Zdeněk Peterka – hlasů 19

Umístil jsem se tedy na 1. místě. Velmi mile mě to překvapilo. Mým favoritem byl Adam Votava, který obsadil 2. místo. Jeho akvárium se mi velice líbilo a když jsem jeho „Hero“ uviděl, tak jsem pochopil, že to bude velmi silný soupeř.

Všem návštěvníkům, kteří mi dali hlas, tímto moc děkuji a jsem rád, že se jim moje akvárium líbilo.

[nggallery id=9]

Výstava fotografií

Na burze se poprvé konala výstava fotografií. Celá výstava vznikla vlastně náhodou. Oslovil jsem členy brněnského akvaristického klubu s myšlenkou uspořádat výstavu mých fotografií. Jejich nadšení bylo veliké a tak nic nebránilo tomu, aby se výstava zrealizovala.

Vystaveno bylo 16 fotografií ve formátu A3, na kterých návštěvníci mohli vidět různé druhy ryb nebo celá rostlinná akvária, která jsme s mým otcem zrealizovali. Nechyběl ani krátký úvod o mně, který si všichni mohli přečíst.

Od pár účastníků burzy jsem si vyslechl pozitivní ohlasy, jež mě těšily a tak si myslím, že i výstava fotografií měla úspěch.

Tímto bych chtěl poděkovat všem členům klubu, kteří mi umožnili uspořádat výstavu a prezentovat se tak ostatním. Také děkuji své přítelkyni, která mi po celou dobu pomáhala a podporovala mě.

[nggallery id=10]