AKVATERA burza Brno Semilasso vs. Akvaristická burza BRNO

Dnes jsem navštívil AKVATERA burza Brno Semilasso a tedy konečně můžu srovnat s Akvaristická burza BRNO.

Jen podotknu, že článek nepíši jako reklamu, ani mi nikdo nenabídl nějaké výhody či odměny a hodnocení je pouze z mého pohledu. Pochopitelně jsem náročnější zákazník a běžným lidem doporučuji určitě obě burzy, kde si přijdou na své. Navštívil jsem kolem 11:00hod.

Poloha

Do Semilassa jsem se vydal poprvé, říkal jsem si, že to musím obhlédnout. Z počátku jsem měl docela obavy, kde budu parkovat, protože u Semilassa je hlavní přestupní uzel pro MHD a tak přímo u Semilassa není kde stát. Nicméně o pár ulic bylo vcelku dost místa a na burzu sem došel během 3 minut.
V Líšni je sice trochu více klidu v okolí burzy, ale zase je v kopci. Hodnotím stejně pro obě burzy.

Vstupné

O vstupném 40,- jsem věděl a musím říct, že to, co burza nabízí tomu moc neodpovídá, což je škoda. Přiměřená částka je podle mě 20-25,- (netuším ale, jestli jindy bývá větší účast prodejců, pak by cena odpovídala, ale dnes jich bylo na můj vkus dost málo). Kompenzuje to snad jen sympatická slečna u vstupného :)
Nicméně vstupné je lepší na burze v Líšni.

Nabídka / prodejci

Prodejců bylo na burze málo a těch kvalitnějších (rozuměj pro mě kvalitnějších z toho důvodu, že nabízí lepší druhy rybek, krevetek, dekorací či techniky pro aquascaping) skoro vůbec. Až na dva prodejce, kteří nabízeli otíky a japonicy jsem viděl spíše pár živorodek, pancéřníčků, cichlid a sem tam tetry. Tato burza se mi zdá lepší spíše pro teraristy, protože v druhém sále bylo vcelku dostatek materiálu a zvěře pro teraristiku.
Za mě je lepší opět burza v Líšni a to z důvodu více kvalitnějších prodejců.
Musím podotknout, že velkým plusem je pro burzu v Líšni prodejce Aquascape.cz, protože jen tento prodejce nabídne TOP produkty pro aquascaping, které hledám (kvalitní rostliny a to nejrůznějších druhů, nepřeberné množství hnojiv, substrátů i techniky a dekorační materiál, který je na Moravě k nesehnání). Kdo dělá aquascaping na úrovni, jistě ví o čem mluvím.
Ještě bych dodal, že burza v Líšni je občas tak populární, že není na burze k hnutí, což už vcelku člověka otráví. Škoda, že není dělnický dům o kapku větší. Ale je to dáno velkým zájmem lidí, svědčí to tedy asi o tom, že má burza, co nabídnout.

Další výhody

Je nutno ještě vzpomenout, že burzu v Líšni podporují prodejci i Sklorex a věnují ceny do tomboly a také se zde konají přednášky, což je určitě velké plus pro obyčejné návštěvníky.

Nevšiml jsem si, zda je možné občerstvení na této burze, jako tomu bývá na burze v Líšni.

Na závěr tedy můžu říct, že je určitě dobré, že je tady další burza, kde se občas dají sehnat věci za lepší peníz, než v obchodech, ale mám obavy, že nebude mít dlouhého trvání, pokud se nezlepší počet prodejců nebo nepřekvapí něčím dalším, co ostatní burzy nenabídnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebook

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest
  • Aquascape by Marcell Prikitiiw. Pin by Aqua PoolkohPinned: 10 Aug 2016
  • Front view of completed Hardscape situé #hardscape #aquascaping #journal #AquascapingJournalPinned: 10 Aug 2016
  • Pinned: 10 Aug 2016
  • Mountainscaping aquariumPinned: 12 Jul 2016
  • Nádhera - Aquascaper Roman HolbaPinned: 9 Jul 2016
  • Nádhera - Aquascaper Roman HolbaPinned: 9 Jul 2016
  • Nádhera - Aquascaper Roman HolbaPinned: 9 Jul 2016
  • Nádhera - Aquascaper Roman HolbaPinned: 9 Jul 2016
  • Nádhera - Aquascaper Roman HolbaPinned: 9 Jul 2016
  • Nádhera - Aquascaper Roman HolbaPinned: 9 Jul 2016